top of page

HAKKIMIZDA

MEFA 1985 yılında Ucuz Ailesi tarafından kurulmuştur. MEFA, itibarını işine adanmışlık, dürüstlük ve takım çalışması temellerinde inşa etmiştir. Bu değerler, 30’uncu hizmet yılını gururla kutlamaya hazırlanan MEFA için geçerliliğini ve değerini aynen korumaktadır.


MEFA, müşterilerinin inşaat yatırımlarının kıymetini en üst seviyeye taşıyacak hizmetlerin sunulmasını öngörmektedir. Takım ruhuna derinden inanan bir şirket olarak, zamanında ve bütçesi kapsamında tamamlanmış; yüksek kalite, emniyet, verim ve rekabet gücü sunan yapılar inşa etmek için çalışıyoruz.


MEFA hem Türkiye’de hem de yurtdışında inşaat ve taahhüt alanlarında hizmet sunan güçlü ve prestijli bir şirkettir.


mersin-cumhuriyet-meydani.jpeg
Biz Kimiz: About Us
Şantiyede İnşaat Mühendisi

UZMAN KADROLAR

Sürdürülebilir büyümeye odaklı MEFA, üstlendiği her yeni proje ile teknik yetkinliklerini ve kapasitesini geliştirmektedir. İş kolunda sergilediği sağlıklı büyümeye paralel olarak MEFA, 2014 sonu itibarıyla büyük çoğunluğu inşaat, mekanik, elektrik ve çevre mühendisleri ve mimarlar ile teknisyenler ve şantiye görevlilerinden oluşan 1.000 kişilik bir insan kaynağına sahiptir.


MEFA aynı zamanda, gerekli durumlarda, yüksek tecrübeye sahip mühendisler ve akademisyenlerle işbirliğine gitmektedir. Yüksek kalitedeki insan kaynağı, son yıllarda sektörünün lider firmalardan biri olarak kabul edilen MEFA‘nın en temeL rekabet avantajlarından biridir.

Biz Kimiz: Hakkımızda
Emin Ucuz.jpeg

Başkanın Mesajı

İnşaat ve taahhüt sektöründe kaydettiğimiz ilerleme ve üstlendiğimiz projeler, 

MEFA‘nın gerek ulusal gerekse uluslararası alandaki güçlü itibarının daha da pekişmesinde son derece önemli bir rol oynamıştır.


Bugün

MEFA kalitesi, gücü ve yetkinlikleri ile en çok tercih edilen taahhüt firmalarından biri olarak kabul edilmektedir.

MEFA 1985 yılında Ucuz Ailesi tarafından kurulmuştur.

MEFA, itibarını işine adanmışlık, dürüstlük ve takım çalışması temellerinde inşa etmiştir. 30’uncu hizmet yılımızı gururla kutlamaya hazırlandığımız bugünlerde, bu değerler geçerliliğini güçlü bir biçimde korumaktadır.


Sağlam mali yapı

MEFA‘nın sağlam mali yapısı, müşterilerimize sağladığımız hizmetlerin sürdürülebilir olduğu anlamına gelmektedir. Devam eden üretim faaliyetleri ve stratejik hedefleri kapsamında üyesi olduğu toplum için değer üretmektedir.


Esneklik ve geniş ölçekli uzmanlık

MEFA‘nın inşaat tecrübesi geniş bir alanda farklı türde projeleri kapsamaktadır.

MEFA, toplumun gelişen ve değişen ihtiyaçlarını cevaplamaya odaklı bir taahhüt şirketi olarak farklı sektörlerde uzmanlaşmış ve geniş bir deneyim havuzu oluşturmuştur. Sahip olunan bu esneklik, yollardan köprülere, şehir altyapılarından katı atık depolama alanlarına, hidroelektrik santrallerden alışveriş merkezlerine kongre salonlarına, üniversite kampüslerinden hastanelere, spor komplekslerinden endüstriyel binalara kadar çok ve çeşitli yapıyı inşa etme fırsatı sağlamıştır.


Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilirlik ve ekonomik gelişme, kuruluş vizyon ve misyonumuzun esin kaynağı olmuş; zamanla bir sorumluluğa dönüşerek inşaat hizmetlerimizin odak noktasını oluşturmuştur. Sürdürülebilirlik, güvenli çalışma koşulları ve çevresel duyarlılık

MEFA‘nın iş felsefesinin temel taşlarını oluşturmuştur.


Geleceğe Dair

Türkiye’nin büyük ekonomik potansiyeline inanıyoruz. Diğer taraftan, ülkemizin merkezde yer aldığı çevre coğrafyasının önümüzdeki dönemde bir cazibe merkezi olarak yeni iş fırsatları sunacağını öngörüyoruz. Bu
öngörülerimizden hareketle, MEFA büyümeye ve tüm paydaşları için değer ifade eden eserler ortaya koymaya devam edecektir. Stratejimize uygun gelişmeyi sürdürmemizde rol oynayan profesyonel ekibimizle gurur duyuyoruz. Yetkin ve iyi yetişmiş insan kaynağımız mükemmel yönetim stratejimiz kapsamında üstün performans sergilemektedir. İşverenlerimize ve çalışanlarımıza MEFA markasına verdikleri güçlü ve kesintisiz destek için teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımla, 

Emin Ucuz

Biz Kimiz: Biz Kimiz
01.jpeg

Bir Bakışta MEFA

Biz Kimiz: Hoş Geldiniz

MEFA 1985 yılında Ucuz Ailesi tarafından kurulmuştur. MEFA itibarını işine adanmışlık, dürüstlük ve takım çalışması temellerinde kısa sürede inşa etmiştir. 30’uncu hizmet yılını geride bırakmış bulunan MEFA, Türkiye taahhüt sektöründe kalite, güç ve yetkinlikleri nedeniyle tercih edilen bir taahhüt firmasıdır.

AtaGlance0221.jpeg
Biz Kimiz: Projeler

Geniş bir alana yayılan deneyim ve esneklik

MEFA‘nın inşaat tecrübesi geniş bir alanda farklı türde projeleri kapsamaktadır. MEFA, toplumun gelişen ve değişen ihtiyaçlarını cevaplamaya odaklı bir taahhüt şirketi olarak farklı sektörlerde uzmanlaşmış ve geniş bir deneyim havuzu oluşturmuştur. Sahip olunan bu esneklik, yollardan köprülere, şehir altyapılarından katı atık depolama alanlarına, hidroelektrik santrallerden üniversite kampüslerine, alışveriş merkezlerinden kongre salonlarına, hastanelerden spor komplekslerine kadar çok ve çeşitli yapıyı inşa etme fırsatı sağlamıştır.

Biz Kimiz: Hakkımızda
AtaGlance211.jpeg
Biz Kimiz: Görüntü

Yönetim Kurulu

(Soldan Sağa)

Ömer Ucuz Yönetim Kurulu Üyesi

Abdurrahman Ucuz Yönetim Kurulu Üyesi

Faysal Ucuz Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Emin Ucuz Yönetim Kurulu Başkanı

Cengiz Ucuz Yönetim Kurulu Üyesi

Mefa Yönetim Kurulu.jpeg
Biz Kimiz: Görüntü
bottom of page